Jedinečná kávová edice. Jen u nás! Vyberte si z různých motivů.

Dopisy, které voní láskou

archiv revue
Není nic horšího než zjistit, že žijete v manželství, které vám nic nepřináší a váš vztah je jen o zvyku. Přesně tohle se Samanthě přihodilo.
Není nic horšího než zjistit, že žijete v manželství, které vám nic nepřináší a váš vztah je jen o zvyku. Přesně tohle se Samanthě přihodilo. Naštěstí Samantha neměla děti, takže rozvod byla pouze formalita. Sbalila si to málo, co měla a vrátila se zpět k rodičům. Ale život je jako houpačka. Jednou jste dole, jednou nahoře. I když jí tento vztah nevyšel, začal jí vztah nový, sice nejistý, ale vášnivý a Samanthě dal to, co ji v manželství chybělo.

Vše začalo přečtením dopisů, které jí napsal Jean-Luc, Francouz, který Samanthě před dvaceti lety rozbušil srdce. Samantha tehdy trávila dovolenou v Paříži, kde se seznámila se sympatickým a příjemným mladým mužem. Jejich vztah neměl čas se rozvinout, a tak, aby na něj Samantha nezapomněla, jí poslal sedm milostných dopisů. Samantha na ně neodpověděla dlouhých dvacet let...

Kdyby Samantha neměla manželské problémy, na dopisy z Paříže by si ani nevzpomněla. Ale to už tak bývá, že si vzpomeneme na něco hezkého v době, kdy nám není dobře.

Ani se moc nedivím, že se Samantha do Jeana-Luka zamilovala. Je to charismatický, přitažlivý muž. A také trpělivý, když musel čekat tolik let na první Samanthin dopis.

Mezi kontinenty probíhá velká výměna e-mailů a telefonátů. Nakonec Jean-Luc navrhne Samanthě, aby za ním přiletěla do Francie. Samantha odlétá, ale bude jejich setkání tak smyslné jako jejich dopisy? Budou si mít spolu co říct, až se uvidí? Co když Samantha miluje toho Jeana-Luka, kterého poznala před dvaceti lety? Mnoho otázek, na které je potřeba najít správné odpovědi.

Turistický průvodce po francouzských zámcích

Kromě krásné romantiky Samantha prožívá svou dovolenou také jako turistka po francouzských památkách a zámcích – Chartres, Chambord, Goville a další. I když strávila ve Francii jen deset dní, dokázala s Jeanem-Lukem procestovat a poznat krásy Francie.

Mám ráda romantické knihy a nikdy se jich nenabažím. Ale aby se mi kniha líbila, musí být dobře napsaná. A tuto podmínku kniha splňuje. Při čtení se také zasmějete Samanthiným přebreptům. Její francouzština není moc dobrá, a tak dochází ke komickým situacím, kterým se musíte opravdu zasmát.

Co však musím zkritizovat, je to, že hned na začátku knihy se dozvíme, jak to vlastně skončí. Čtenář je tak ošizený o závěr. Sedm dopisů z Paříže je příběh, který autorka napsala o sobě. Chtěla ukázat, že i žena ve čtyřiceti, po rozvodu, má nárok na štěstí, spokojenost a zamilovanost. „Toto je příběh o tom, jak jsem restartovala svůj život.“

V knize Sedm dopisů z Paříže najdete řadu francouzských vět. Pro toho, kdo francouzsky neumí, to může být oříšek. Překladatelka totiž některé věty nepřeložila a někdy ani slůvkem nenaznačila, co vlastně znamenají. Pro někoho to však může být výzva a text si přeloží pomocí šikovného překladače, někdo však může věty přeskakovat a překladem se nezdržovat.

Příběh je určen především pro ženy, které mají rády romantické knihy. Jedná se tak o odpočinkovou knihu, která vás pohladí po duši a utvrdí v tom, že pohádky (občas) existují.

Autor: Martina Flasarová
Nenechte si uniknout zajímavé články!
Informace o nových článcích, soutěžích, knihách a akcích Vám rádi pošleme e-mailem.
Související produkty
Čeština
Sedm dopisů z Paříže
Čeština

Sedm dopisů z Paříže

0.0 0
298 244
Vyprodáno
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte jej s přáteli.

Nejnovější články

Není snadné vybrat z nepřeberného množství knih, které každý měsíc vycházejí, ty nejlepší. A ne každému se líbí to samé. My jsme se opět snažili vytipovat novinky, které by mohly zaujmout co nejvíce čtenářů.
Vyhrajte thriller, který je osvěžujícím způsobem jiný. Děj se odehrává během několika hodin a má několik paralelních dějových linií. Zajímavé exkurzy do tématu mimické rezonance jsou důmyslně zakomponovány do děje a nijak neubírají příběhu na napětí.
Prémiový obsah
číst více
Druhá kniha nebývale uchopeného cestopisu slovenské sinologičky Dominiky Sakmárové mě opět položila na lopatky, v tom nejlepším slova smyslu.